Altanka ogrodowa, czyli dopełnienie letniego ogroduDOBRY WIECZÓR
Kochani
:D


Dziś altanka ogrodowa - czyli dopełnienie letniego ogrodu

Kiedy plac budowy otaczający dom powoli pustoszeje, a z naszych oczu znikają wszechobecne maszyny, narzędzia oraz materiały budowlane, najwyższy czas rozpocząć projektowanie ogrodu.


Zmiany wprowadzamy stopniowo, najczęściej zaczynamy od szczegółowego planu uwzględniającego każdy zakątek ogrodu. Nasza koncepcja może zmienić się wraz z postępem prac, a decyzja związana z nieco większą inwestycją, jaką jest budowa altanki ogrodowej, może wymagać gruntownych zmian w otoczeniu naszego domu. Właśnie dlatego jej budowę oraz wybór idealnego projektu altany ogrodowej, należy zaplanować z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów.

Projekt altany AL3 - Altana z grillem.jpg
Projekt altany AL3 - Altana z grillem

Projekt altany Altana A1.jpg
Projekt altany Altana A1


Dostępne na rynku projekty altanek zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających Inwestorów. Stawiając na klasyczne rozwiązania, skupimy się na podstawowym zastosowaniu altany ogrodowej, czyli miejsca gdzie będziemy mogli schronić się przed promieniami słonecznymi, usiąść w cieniu lub kontynuować rodzinnego grilla w przypadku deszczu.

Jakie dodatkowe funkcje może pełnić altana ogrodowa?


  • Większe altany wyposażone są w dodatkowy pokój oraz toaletę. Letni pokój gościnny z werandą, która jeszcze wczoraj była miejscem wspólnej zabawy to przy dobrze zaaranżowanym ogrodzie, doskonała atrakcja dla naszych gości.  


  • Składzik na narzędzia ogrodowe czy opał do kominka to również ciekawe rozwiązanie, ponieważ wkomponowanie ich w bryłę altanki pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca i zachować ład w naszym ogrodzie, bez zbędnego zaśmiecania go kolejnymi konstrukcjami.


  • Wędzarnia, murowany grill czy piec do chleba pozwolą organizować niezapomniane wieczory w gronie znajomych. Z takim wyposażeniem warto pomyśleć o wygospodarowaniu dodatkowego podestu z konstrukcją stylizowaną na wzór wyspy kuchennej, co umożliwi przygotowywanie potraw na oczach naszych gości.
Projekt altany G157 - Altana ogrodowa.jpg
Projekt altany G157 - Altana ogrodowa


Projekt garażuowiata 2.jpg
Projekt Altany - Garażowiata

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie efektu płynnego przejścia między roślinnością i drewnem zastosowanym do budowy altany są pergole w połączeniu z różnymi gatunkami roślin pnących. Subtelne dodatki zastosowane jako dekoracje otaczające altankę oraz wpisanie roślin w drewnianą aranżację umożliwi uzyskanie miejsca wypoczynku, które z czasem może stać się główną atrakcją naszego ogrodu.      

Nasz ogród powoli zaczyna nabierać kształtów, choć jeszcze daleka droga przed nami...
Na następny rok już zostawiamy reaktywację starej altanki ogrodowej,
ale już teraz warto mieć na nią pomysł i plan.Spokojnej nocki
Bzi
Kami
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
artykuł sponsorowany

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każde miłe odwiedziny i za każde ciepłe słowo zostawione na moim blogu:)
pozdrawiam
Kamila

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...