Otwarte półki w kuchni nowoczesnej - tak czy nie?
Witajcie Kochani
:)

Dziś wpis o półkach!
Ja jestem ich zwolenniczką i tak się prezentują w mojej kuchni.
!UWIELBIAM TAKIE PÓŁKI!
JEDNAK ZANIM PODEJMIESZ DECYZJĘ,
CZY TAKIE CHCESZ MNIEĆ?!
WARTO SOBIE ODPOWIEDZIEDZIEĆ NA PYTANIE
:)

Otwarte półki w kuchni nowoczesnej - tak czy nie?

Otwarte półki w kuchni to niebanalny sposób na tradycyjny element wyposażenia, który może zostać wpisany w nowoczesny charakter kuchni. Często spotykane rozwiązania w tradycyjnych, pastelowych kuchniach w angielskim stylu znajdują swoich zwolenników w środowisku fanów nowoczesnego designu. Zastąpienie tradycyjnych szafek otwartymi półkami to duża wygoda oraz łatwy dostęp do wszystkich kuchennych gadżetów. Jednak czy taki sposób przechowywania kuchennych przyborów posiada jedynie zalety?


Projekt domu Z264.jpg
Projekt domu Z264, źródło: extradom.pl
Projekt domu Z96.jpg
Projekt domu Z96, źródło: extradom.pl


Argumenty przemawiające przeciw otwartym półkom

Wybierając projekt domu jednorodzinnego i decydując się na kuchnię otwartą na salon należy dokładnie zaplanować każdy jej szczegół. Opierając się na doświadczeniach użytkowników otwartych półek, do głównych ich wad możemy zaliczyć osiadający na naczyniach oraz gadżetach kuchennych kurz. Będzie się to wiązało z koniecznością częstszego przeglądania stanu naszej zastawy. W przypadku, gdy otwarte półki tylko w części mają zastąpić nam szafki i planujemy eksponowanie jedynie ozdobnych dekoracji, które podkreślą charakter nowoczesnego stylu, poziom uciążliwości osiadającego kurzu będzie porównywalny do tego z jakim wiąże się eksponowanie tego typu przedmiotów na komodzie w salonie. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przed strąceniem naszej zastawy to kolejny minus tego rozwiązania. Zamiłowanie do nowoczesnych trendów opłacimy koniecznością częstszego uzupełniania naszego wyposażenia kuchennego, choć otwarte półki nie są rozwiązaniem znanym od wczoraj. Jeśli fani rustykalnych kuchni, w których królowały półki i haczyki radzili sobie z tym problemem, przy odrobinie zwiększonej uwagi nie jest to rażąca wada, która przekreśla zastosowanie otwartych półek w naszym projekcie.

Projekt domu Zx44.jpg
Projekt domu Zx44, źródło: extradom.pl
Projekt domu Z255 a.jpg
Projekt domu Z255 a, źródło: extradom.pl

Zalety otwartych półek w kuchni

Nie bez powodu w profesjonalnych kuchniach zamknięta przestrzeń oraz dostęp do kuchennego wyposażenia ogranicza się do minimum. Przy zachowaniu odpowiedniego poziomu dbałości o czystość, otwarte półki są w stanie w znacznym stopniu zwiększyć komfort naszej pracy w kuchni. W łatwy sposób możemy planować każdy kolejny krok oraz nie tracąc czasu na przeszukiwanie wszystkich szafek zajmować się przygotowywaniem potrawy, rozglądając się jednocześnie po otwartych półkach za naczyniem, które zaraz będzie nam potrzebne.

Projekt domu Z131.jpg
Projekt domu Z131, źródło: extradom.pl
Projekt domu Z200.jpg
Projekt domu Z200, źródło: extradom.pl

Dobór materiału z którego zostaną wykonane półki jest zupełnie dowolny. Dla minimalistycznego stylu sprawdzi się zarówno surowe drewno, hartowane szkło czy stal. W zależności od indywidualnych upodobań, możemy zastąpić otwartymi półkami tylko części górnych szafek lub dodać do wyposażenia naszej kuchni kredens w nowoczesnej odsłonie. Rozwiązaniem sprawdzonym w tradycyjnych kuchniach mogą być także wnęki w ścianie, które są funkcjonalną przestrzenią, przygotowaną pod montaż otwartych półek.

Do następnego wpisu
Miłego weekendu
Bzi
Kami
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każde miłe odwiedziny i za każde ciepłe słowo zostawione na moim blogu:)
pozdrawiam
Kamila

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...